ÜRÜN VE HİZMETLERİMİZ

Yatırım Fonları

Yatırım Fonları | Osmanlı Özel Varlık Yönetimi
 
 

Yatırım Fonları

Piyasada bulunan yüzlerce fon arasından yatırım tercihlerinize uygun fonu seçmek zordur. Ayrıca tercih ettiğiniz fonun portföy yöneticisinin becerisini ve fonun geçmiş yıllardaki performansını incelemek de emek, zaman ve profesyonellik ister. Osmanlı Yatırım, sizler için bağımsız bir şirket olarak fonları inceler, karşılaştırır ve değerlendirir. Varlık yöneticilerimizin size uygun fonu seçmesi ve önermesi oluşturduğumuz fon değerlendirme sistemi ile oldukça kolaydır. Siz de zaman harcamadan verimli bir yatırım yapmış olursunuz.

Osmanlı Özel Varlık Yönetimi, kendi kurucusu ve yönettiği değişken ve likit fonları dışında, piyasada bulunan 300 den fazla yatırım fonunu kendi sınıfları içerisinde karşılaştırılabilir ürün/endekslere paralel inceleyerek, fon yöneticileri ile detaylı görüşmeler yaparak müşterilerine tam donanımlı ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun hizmet vermektedir.

Osmanlı Özel Varlık Yönetimi, kurucusu ve yöneticisi olduğu ve incelemesine aldığı yatırım fonları ile ilgili müşterilerine düzenli bilgi vermekte getirileri raporlamaktadır.

 

Osmanlı Portföy Yatırım Fonlarımız

Osmanlı Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu (OSL):

Fon, likit kalmak isteyen yatırımcılar için kısa vadeli faiz getirisinden yararlanmak amacı ile ağırlıklı olarak vadesi 25 ile 90 gün arasında değişen kamu borçlanma ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırım yapar. Fon’un yatırım yaptığı varlıkların detaylarına şeffaf olarak günlük bazda inceleyebilirsiniz. Böylece kısa vadede likiditenizi korurken güvenli yatırım yaparak ek getiri sağlayabilirsiniz.

Aylık bülten için tıklayınız


Osmanlı Borçlanma Araçları Fonu (OSD):

Ağırlıklı şirket bonoları olmak üzere banka , banka iştirakleri, ve hazine bonoları gibi faiz getirisi olan enstrümanlara yatırım yapar. Değişen faiz ortamlarında vadeyi belirli sınırlarda tutarak kıstası üzerinde getiri sağlamayı amaçlamaktadır. Fon portföyü oluşturulurken yüksek getirinin yanı sıra likidite göz önünde bulundurulmakta ve sermayesi güçlü şirket bonoları tercih edilmektedir.

Aylık bülten için tıklayınız


Osmanlı Portföy Birinci Değişken Fon (OPB):

Fon, uzun vadede mutlak getiri odaklı olup ana yatırım stratejisi, piyasa koşullarına göre varlık dağılımı ve seçimini aktif olarak değiştirerek faiz ve sermaye kazancı elde etmektir. Fon, %40 oranını aşmayacak şekilde hisse senedine de yatırım yapabilir.
Kısa ve orta vadede spot ve türev piyasalardaki yatırım fırsatlarını değerlendirecek olup riskten korunma ya da getiriyi artırmak amaçlı türev araçlar kullanılabilir.

Aylık bülten için tıklayınız


Osmanlı Portföy İkinci Değişken Fon (OPL):

Fonun ana yatırım stratejisi, Rasyonet Emeklilik Fon Endeksi’ndeki hisse, TL Faiz ve Döviz varlık dağılımı baz alıp, benzer dağılım yapıp, varlık sınıfında daha iyi seçim yaparak tüm emeklilik fon endeksinden daha iyi getiri sağlamaktır.
Emeklilik Fonlarının kuruluşundan itibaren, emeklilik fonlarının ortalama getirisinin enflasyondan daha yüksek olduğu, negatif getirili ay oranının düşük olduğu ve emeklilik yatırımcılarının iyi bir karma varlık dağılımına sahip oldukları gözlenmektedir. Fon yöneticisi, varlık seçimi ve düşük giderlerle endeksten daha iyi getiri saplamayı hedeflemektedir. Fonun temel amacı; TL Faiz, Döviz faiz ve hisseden oluşan karma bir varlık dağılımı ile aylık bazda düzenli pozitif getiri ile enflasyon ve mevduatın üzerinde yüksek getiri sağlamaktır.

Aylık bülten için tıklayınız


Osmanlı Portföy Birinci Fon Sepeti Fonu (OLE):

Orta/uzun vadede TL bazında mevduat getirisi üzerinde getiri hedefleyen yatırımcılar için uygun olan fon, yatırım fonları ve borsa yatırım fonlarının katılma paylarına yatırım yapar. Bu doğrultuda Fon'un en az %60'lık kısmı para piyasası fonlarına, borçlanma araçları fonlarında, unvanında ‘’mutlak getiri hedefli’’ ibaresi bulunan fonlarda, Takasbank para piyasasına, mevduat/katılma hesaplarında, ters repoya yatırım yapılarak değerlendirilecektir.

Aylık bülten için tıklayınız


Osmanlı Portföy Birinci Hisse Senedi (Hisse Yoğun) Fonu (OPH):

Hisse senetlerine yüksek oranda yatırım yapma isteği olan, yüksek risk profiline sahip ve orta/uzun vadede tasarruflarının büyümesini hedefleyen yatırımcılar için uygun olan fon, Borsa İstanbul’da Hisse Senedi Piyasası’nda işlem gören hisse senetlerinin analiz edilmesiyle değer yaratma potansiyeline hisse senetlerine orta/uzun vadeli yatırım yapar. Bir hisse senedinde toplam portföyün %10‘undan fazlası olacak tutarda yatırım yapmaz. Haber/olay bazlı hızlı fiyat hareketlerinde kısa süreli pozisyon alabilir ayrıca pahalı bulunan hisselerde pay vadeli kontratları aracılığı ile kısa veya ucuz bulunan hisselerde uzun pozisyon taşıyabilir.

Aylık bülten için tıklayınız


Osmanlı Portföy İkinci Hisse Senedi (Hisse Yoğun) Fonu (OPI):

Temettü getirisi yüksek olan hisse senetlerine yatırım yaparak sermaye kazancı elde etmek isteyen, yüksek risk profilli yatırımcılar için uygun olan fon, Borsa İstanbul’da Hisse Senedi Piyasası’nda işlem gören hisse senetlerinin analiz edilmesiyle temettü verimi yüksek hisse senetlerinde orta/uzun vadeli yatırım yapar. Bir hisse senedinde toplam portföyün %10‘undan fazlası olacak tutarda yatırım yapmaz. Yatırım yapılacak şirketlere karar verirken, geçmiş dönemdeki temettü verimi, ilgili yıldaki karı ve bir sonraki yılda temettü verme oranları dikkate alınır. Fonun amacı, temettü endeksinden ve temettü endeks fonlarından daha iyi getiri sağlamaktır. Bunu gerçekleştirirken de BİST 100 endeksinden daha iyi getiri sağlamayı hedeflemektedir.

Aylık bülten için tıklayınız


Özel Varlık yönetimi müşterilerimizle düzenli periyotlarda tavsiye ettiğimiz ve mercek altına aldığımız fon performanslarımızı paylaşıyoruz. Yatırım fonları dünyası ve tavsiye ettiğimiz yatırım fonları ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız bize notunuzu iletin sizi arayalım.

 


Yatırımdirekt Fon Filtreleme
Yatırımdirekt Fon Karşılaştırma
Yatırımdirekt Fon Mevduat hesap makinesi

BİLGİ AL

Gizlilik politikası ve KVKK metnini okudum, onaylıyorum.