ÜRÜN VE HİZMETLERİMİZ

Şirket Tahvil ve Bonoları

Şirket Tahvil ve Bonoları | Osmanlı Özel Varlık Yönetimi
 
 

Şirket Tahvil Ve Bonoları

Şirket Tahvil ve Bonolarının Getiri ve Avantajları

Şirket Bonoları, şirketlerin finansman sağlamak aracılığı ile değişik vadelerde halka arz ederek ya da belli yatırımcı grubuna tahsisli olarak çıkardıkları borçlanma araçlarıdır.. Hazinenin çıkardığı tahvillere göre şirketle ilgili kredi riskini içermesinden dolayı daha yüksek getiri sağlarlar.

Ülkemizde son yıllarda şirket tahvilleri, faiz yatırımı yapan yatırımcılar için bir alternatif ürün olarak öne çıkmaya başlamıştır. Piyasada dolaşımda olan şirket tahvili bakiyesi ve yatırımcı sayısı sürekli artmaktadır. Şirket bono/tahvil kuponlu ve kuponsuz, sabit faizli ve değişken faizli olarak ihraç edilebilmektedir. İhraç edilmiş veya işlem gören tahvil ve bonoları www.yatirimdirekt.com/ sitemizde tahvil ve dolaşımdaki şirket tahvilleri sayfalarından takip etmeniz mümkündür.

Şirket bonoları ihraççı şirketin ödeme riskini taşımaktadır. Banka ve banka sahipliği olan şirketlerin ihraç ettiği bono-tahvillerde bu risk göreceli olarak düşük olabilmektedir. Faiz ve alım/satım karındaki vergi oranının (%10 stopaj), TL mevduat faizindeki gelir vergisi stopajından %5 daha düşük olması nedeni ile yatırımcılar vergi sonrası ek kazanç elde etmektedirler.

Değişken faizli tahvil/bonolara yatırım yapılması halinde piyasa faizinin yükselmesi ya da düşmesine paralel şirket tahvil/bonosunun faizi de aynı yönde hareket edeceğinden faiz riski alınmaz.

Şirket tahvil/bonoları diğer faizli enstrümanlara göre iyi getiriye sahip olması ile birlikte şirketlerin ödeyebilme riskinin iyi takip edilmesi gerekmektedir. Ayrıca alım-satım işlemlerinde uygun miktarla birlikte en iyi fiyatı bulmak zor olmaktadır. Bu konuda uzmanlaşmış kurumlar müşterilerine iyi hizmet verebilmektedirler. Portföy yönetim şirketleri ve piyasadaki bono işlemleri ile ilgili olan kurumlarla işbirliklerimizden dolayı size en iyi aracılık ve tavsiye hizmeti sunmaktayız. Özel sektör tahvillerinin neredeyse tamamına alış satış kotasyonu verme konusunda en iyi gayreti göstererek sizlere aktif olarak şirket tahvil/bonolarında yatırım danışmanlığı yapmaktayız.

Ayrıca ihraçlarda, hangi aracı kurumun ihracı yaptığından bağımsız olarak tüm şirket bono/tahvil ihraçlarında sizin adınıza talepte bulunmamız mümkündür. Bu şekilde her bono ihracı yapan kurumda hesap açmak zorunda kalmaz, tek kurumdaki tek hesabınız üzerinden farklı ihraççıların tahvil/bonolarında rahatlıkla işlem yapabilirsiniz.

Şirket Tahvilleri Sunumu


Şirket tahvilleri ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız bize notunuzu iletin sizi arayalım.

Yatırım Direkt Tahvil-Bono BİLGİ AL

Gizlilik politikası ve KVKK metnini okudum, onaylıyorum.